Průvodce po Mikulovsku

Milí přátelé, vítejte na Mikulovsku. Na dalších stránkách vám chceme představit to nejlepší, co Vám tento pohostinný kout jižní Moravy může nabídnout. A rozhodně toho není málo.

Jsou to přírodní krásy Pálavy a malebné krajiny okolo Mikulova, které zvou k procházkám a výletům po celý rok. Když přijedete v ten správný čas, můžete tady vidět například koberce kosatců a hlaváčků nebo desítky orlů mořských, jak krouží v oblacích.

Mikulovsko má velmi bohatou historií a mnoho cenných památek. Můžete stanout v místech, kde žili lovci mamutů, kteří po sobě zanechali i světoznámou Věstonickou venuši nebo navštívit místa, kde stával tábor legionářů císaře Marca Aurelia. Můžete také obdivovat zachovalé historické centrum Mikulova s dominantou zámku, malebné návsi a sklepní uličky okolních obcí. Ty spolu s všudypřítomnými vinicemi připomínají silnou vinařskou tradicí, která se tady předává z pokolení na pokolení. Přesvědčte se, že víno chutná nejlépe ve sklípku u vinaře.

Mikulovsko má velmi příjemné klima a oblast Novomlýnských nádrží patří k nejoblíbenějším místům pro trávení dovolené u vody se vším, co k tomu patří - koupáním, sluněním, vodními sporty a zábavou.

Hustá síť zajímavých cyklotras zase po celý rok láká milovníky cykloturistiky.

Mikulovsko je ideálním místem pro Vaši dovolenou. Přijeďte, těšíme se na Vás!

Pálava a Novomlýnské nádrže
Pálava a Novomlýnské nádrže
Pálava, Děvičky
Pálava, Děvičky
Mikulov
Mikulov
Vinice
Vinice
Pavlov, vinný sklep
Pavlov, vinný sklep
Rekreační oblast Pasohlávky
Rekreační oblast Pasohlávky
Hody v Pasohlávkách
Hody v Pasohlávkách
Vinobraní
Vinobraní